Andy ve Sarah Çiftinin Başkalarına Yardım Etmek Üzerine Hikayesi

Bir gönüllülük fırsatı olarak başlayan yolculukları ailecek güzel vakit geçirdikleri bir şeye dönüştü. Andy ve Sarah Ferguson çifti çoğumuzun aklından bile geçmeyen bir yolculuk yapıyorlar. Ailecek arabaya bindiler ve yolları boyunca ihtiyaç duyan insanlara yardım ettiler. Andy aile arabalarının iyi bir amaç doğrultusunda kullanmasını isteyince Citymeals on Wheels Vakfı karşılarına harika bir fırsat çıkardı.

Bu yaptıkları özellikle çocukları Noah(8) ve James(5) için çok değerli dersler içeriyordu. Oğullarının gerçekten yardımcı olabilmesini sağlayan bu hayır işinde, yaşlı insanlara yemek götürerek, çocuklar sabretme, başkaları için duyarlı olma gibi çok önemli dersler çıkardı.

Noah ve James öğünleri, ebeveynlerinin alıcılar listesinden verdikleri bilgiler doğrultusunda düzenlemede yardımcı oldular. Daha sonra bütün aile arabaya binip Bronx’a doğru yol aldılar ve yol esnasında çocuklar ebeveynlerinin okuduğu listeden okudukları adresleri takip ettiler. Çocuklar gittikleri evlerde sırayla yemeği taşıdılar, zile bastılar veya asansör düğmesine bastılar.

Ailenin gönüllü olarak destek olduğu vakfın yardımcı olduğu yaşlıların genellikle evden çıkmalarını çok zor kılan rahatsızlıkları var. Birçoğu çocuklardan yemek aldıkları için çok memnun hatta bazıları hafta sonunun en iyi kısmı olduğunu bile söylüyor. Andy’e göre çocuklarının gönüllü olarak başka insanları mutlu etmesi çok güzel ve bunun ötesinde onlar için çok önemli hayat dersleri vermekte.

Gönüllülük hayatta yeni bir bakış açısına sahip olmak için harika bir yol. Noah ve James yemekleri verdikleri zaman kendilerinden farklı yaşama sahip insanları görme fırsatları oluyor. Çocukları bir çok farklı tipte ev ve apartman dairesi gördüler, kimisi küçük ve mütevazı, kimisi çok düzenli, kimisi düzensiz, kimisi büyük ve ilgi çekiciydi, bazılarında ise kapıya ulaşmak bile çok zordu.

Andy ve Sarah, Bronx boyuncu arabalarıyla giderken çocuklarına birçok ders olabilecek şey başlarından geçti. Andy, “Bize kapıya cevap veren tekerlekli sandalyeli adam hakkında veya oksijen tüpüyle duran kadın hakkında soru soruyorlar. Bu, çocuklara bazen başka insanların yardıma ihtiyaç duyabileceğini ve bizim bunu yapabilecek kadar iyi durumda olduğumuzu öğretmemizi sağlıyor.” diyor

Çocuklar arabaya binip çıkarken veya başkalarının evlerine göz atma şansı yakalarken çok eğleniyorlar. Andy onların yaşlandıklarında da yardım ettikleri insanların ne kadar mutlu olduğunu hatırlamalarını ve insanlara yardım etmenin ne kadar kolay olduğunu unutmamalarını umuyor.

Andy ve Sarah’ın yaptığı, bize eğlencenin sadece özel yerlere veya plaja gitmek ile değil aynı zamanda kendimiz ve çocuklarımız için öğretici ve doyurucu işler yaparak da sağlanabileceğini göstermekte.

Kaynak

Bir Yorum Yazın